З ІСТОРІЇ ПАРКУ ім. Ю. ФЕДЬКОВИЧА

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Парк імені Юрія Федьковича – одне з найулюбленіших місць відпочинку чернівчан в старій частині міста. Парк завжди любили за те, що тут – найчистіше у всьому місті повітря. Це заповідна зона Чернівців.

Ключові слова:

історія Чернівців, історія міста Чернівці, місто Чернівці, Чернівці, парк Федьковича у Чернівцях, парк Чернівці Історичні нариси

Переглядів

За 30 дней: 59
Сегодня: 3


Дивіться також

ПАРК ім. Ю. ФЕДЬКОВИЧА, центр дозвілля для дітей та юнацтва

 

Парк імені Юрія Федьковича – одне з найулюбленіших місць відпочинку чернівчан у старій частині міста.

На височині за резиденцією університету, на схилах місцевої окраїни Клокучки виник один з найстаріших парків. Колись цю місцевість називали Домник або Панська гора.

У 1880-х роках чернівчани перейменували місцину в Габсбурзьку височину чи гору Габсбург. Українцям важко було вимовляти цю назву і гору назвали по-народному – Гарбузова. У старих Чернівцях парк на горі Гарбузовій любили усі. В парку були розташовані кав’ярня та затишний ресторанчик. Ввечері фіакри розвозили чернівчан додому.

У ХХ столітті тут був чудовий літній театр, різноманітні атракціони для дітлахів, а влітку працював дитячий табір. Кожен відвідувач міг безкоштовно покататися на чудових атракціонах, центром яких була карусель. Взимку в парку влаштовували ковзанку. Парк завжди любили за те, що тут – найчистіше у всьому місті повітря. Це заповідна зона Чернівців.

Одним із найромантичніших місць, праворуч біля входу у парк, був оглядовий майданчик. Дерева тоді навколо парку були низькими, а з майданчика відкривалася неймовірна панорама всього міста. Тут зустрічали схід сонця випускники усіх шкіл Чернівців. Це залишалось незабутнім враженням в душі кожного...Сьогодні тут відбуваються репетиції рокерів, студенти відпочивають після пар, відбуваються заняття з фізкультури та змагання велосипедистів. За теплої пори тут збираються сім’ями. Розташовані чудові столики з лавками для відпочинку і невеличкого пікніка.

В 1990 року парк ім. Т.Г. Шевченка перейменували на парк імені Ю. Федьковича.

Є і маленька загадка історії — скеля. Як вона з’явилась на нижніх алеях парку?

"Цісарська скеля" у вигляді старовинної фортеці – є пам’ятник австро-угорському імператорові цісарю Францу Йозефу. 18 серпня 1908 року під урочисту музику, яку виконував оркестр 41-го полку, "Цісарська скеля" з’явилася на честь 60-річчя царювання імператора.