З ІСТОРІЇ ВІРМЕНСЬКОЇ ЦЕРКВИ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

історія Чернівців, історія міста Чернівці, місто Чернівці, Чернівці, Вірменська церква у Чернівцях, Вірменська церква, органний зал Чернівці, органний зал Історичні нариси

Переглядів

За 30 дней: 100
Сегодня: 3


Дивіться також

ЗАЛ ОРГАННОЇ та КАМЕРНОЇ МУЗИКИ

 

З далеких часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства на Буковині вперше з’явились вірмени. Природньо, що з часом місцеві вірмени захотіли мати свою церкву.

У середині XIX ст. для його проектування було запрошено чеського архітектора Йозефа Главку, який тоді саме керував будівництвом майбутньої Митрополичої резиденції. Спорудження церкви розпочалося 1869 р. у вірменському кварталі.

9 жовтня 1875 р. вірменський храм, творіння геніального Йозефа Главки було урочисто освячено і отримав назву Св. Апостолів Петра і Павла.

В архітектурному обличчі Вірменської церкви Йозеф Главка оригінально поєднав елементи романського, візантійського й готичного стилів, які були характерні для середньовічних буковинських монастирів, із традиціями вірменського культового зодчества.

Завдяки чудовій акустиці храм від самого початку використовували як концертну залу: тут влаштовувалися вечори церковного співу і музики, звучав орган. Сьогодні у колишній церкві розміщений органний зал Чернівецької обласної філармонії.

В часи радянської влади церкву було закрито.

Пізніше будівля церкви використовувалася під склад. Будівля церкви була передана на облік як пам’ятка архітектури. Було відмічено, що "за своїм стилем і обробкою споруда дуже близька до резиденції митрополитів. Всередені збереглись розписи і скульптури".

Церемонія освячення відроджених скульптур Святих Петра і Павла відбулась в липні 2010 року.