З ІСТОРІЇ КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

історія Чернівців, місто Чернівці, історія міста Чернівці, Чернівці, краєзнавчий музей Чернівці, краєзнавчий музей, музей Чернівці, история Черновцов, Черновцы, история города Черновцы, Черновцы, краеведческий музей Черновцы, краеведческий музей, музей Черновцы Історичні нариси

Переглядів

За 30 дней: 69
Сегодня: 2


Дивіться також:

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

 

Першу спробу створення крайового музею було зроблено в 1863 р. (розпочато збір колекцій з природничих наук, археології, нумізматики, фалеристики), проте за певних обставин його діяльність була припинена, а зібрані колекції в 1877 р. передані до Чернівецького університету.

Лише 14 травня 1893 р., завдяки зусиллям К.А. Ромшторфера, було урочисто відкрито Крайовий музей, який без перерви діяв до початку Першої світової війни.

Вагомий внесок у створення музейної колекції зробили своїми дослідженнями К.А. Ромшторфер, І. Сомбаті, Р.Ф. Кайндль, В. Арійчук, Є. Костін, І. Прокопович.

Розширення торговельних стосунків Буковини з іншими провінціями Австро-Угорщини та зарубіжними партнерами привело до створення під егідою Палати ремесел та торгівлі Буковинського музею ремесел у травні 1887 р., чому сприяли також Ф.Ф. фон Піно, Й. Кохановський, Вігліцкі.

З 1903 р. в Чернівцях діяв музей Буковинської митрополії, створений завдяки зусиллям Є. Козака.

Після прилучення Буковини до Румунії Крайовий музей було реорганізовано в Регіональний музей (1930 р.).

В 1935 р. його було об'єднано з Промисловим музеєм під назвою Музею імені короля Кароля II.

В 1940 р. цей музей з'єднали з музеєм Буковинської митрополії і в грудні 1940 р. в резиденції митрополита відкрився обласний краєзнавчий музей. Останній з 1956р. розташовується у своєму нинішньому приміщенні на вул. О. Кобилянської, 28, маючи за спиною понад 140 років існування.