З ІСТОРІЇ БУДІВЛІ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (СУДОВА ПАЛАТА АБО ПАЛАЦ ЮСТИЦІЇ)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

історія Чернівців, місто Чернівці, Чернівці, будинок облдержадміністрації, історія будівлі облдержадміністрації Історичні нариси

Переглядів

За 30 дней: 100
Сегодня: 2


Цивільний суд Буковини до початку 20-го століття не мав свого власного приміщення. В першій половині та середині 19-го ст. суд знаходився безпосередньо у тюрмі, збудованій в 1812 — 1816 роках на Австрійській (нині Соборній) площі Чернівців, а з 1874 року — в одному із залів резиденції буковинських митрополитів. У 1898 р. було прийняте рішення про будівництво окремого приміщення суду по вулиці Шкільній, яке не було втілене в життя. Обговорювалось навіть питання виселення греко-православної школи (зараз середня школа №2) з метою розміщення там суду.

Лише у 1899 році було обране місце для будівництва приміщення судової палати, або палацу юстиції, як її ще називали.

Проект було замовлено віденському архітектору Францу Сковрону. Деталі будівлі проробляв Артур Бїлеман. Інженеру Францу Губішу було доручено підібрати матеріал і скласти методику робіт. Розпочали будівництво у квітні 1905 р., вели його Коритнянський, Ґісенберґ та Маркус Кісленґер - власник фірми "Патріа", яка виготовила екстра-цеглу з поливою спеціально для цього палацу. В результаті зусиль архітекторів та будівничих було зведено величну споруду — палац юстиції, яку було освячено 7 жовтня 1906 року.

Споруда чотириповерхова, прямокутна у плані, розмірами 88.7 на 45.4 метрів, з двома внутрішніми двориками, площею по 580 квадратних метрів кожний. Фасад акцентований розвинутим різалітом із широкими маршевими сходами та пристінними фігурами левів по боках входу. Красиві пропорції, близького до флорентійського стилю споруди, підкреслені тонким членуванням елементів і деталей поверхів, які через елегантні колони гармонійно поєднані з вікнами. Ззовні будівля облицьована різнокольоровою плиткою, оздоблена прекрасним орнаментом та ліпкою.

В даний час в цьому приміщенні розмістилася Чернівецька обласна Державна адміністрація.