З ІСТОРІЇ ПЕРШОГО ЦЕГЛЯНОГО БУДИНКУ "ГЕНЕРАЛЬСЬКИЙ ДІМ"

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

історія Чернівців, місто Чернівці, Чернівці, генеральський дім Чернівці, перший цегляний будинок у Чернівцях Історичні нариси

Переглядів

За 30 дней: 61
Сегодня: 1


В час прилучення Буковини до Австрії (1774 р.) Чернівці нараховували близько 290 будинків, споруджених переважно з дерева, що надавало, за словами К. фон Енценберга, місту нужденного вигляду.

З призначенням К. фон Енценберга генерал-губернатором Буковини та початком реформ заохочувалося переселення до краю ремісників та торгівців. Збільшення населення міста спричинило його розширення на південь.

В 1780 р. на розі сучасних вулиць Шкільної та Шолом-Алейхема було споруджено перший цегляний будинок - "генеральський дім", резиденція генерал-губернатора Буковини. Поступово за рахунок прибудов він розширився углиб вул. Шкільної.

Трохи вище "генеральського дому" було споруджено дерев'яну римо-католицьку церкву, у вежі якої встановили перший у місті годинник (1778 р.). Нині тут розташувався сквер.

На протилежному боці вул. Головної, біля сучасної кам'яної римо-католицької церкви, розташовується "дім полковників" (казино), споруджений 1782 р., який сучасного вигляду набрав після кількох реставрацій.

На вулиці Шкільній, між "генеральським домом" та Турецьким мостом, розташовувався будинок, що його К. фон Енценберг купив для школи, заняття в якій розпочалися 1 березня 1784 р.

В 1788 р. влада звільнила власників кам'яних будівель від сплати державного податку на З0 років та міського поземельного податку на 10 років, чим заохотила кам'яне будівництво. В цей час розпочалася забудова Головної вулиці та сучасної Центральної площі кам'яними будинками.