ГАЛКІН КУЗЬМА ІВАНОВИЧ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

визволення Чернівців, 29 березня, воїни-визволителі, освобождение Черновцов, 29 марта, воины-освободители Визволителі міста

Переглядів

За 30 дней: 92
Сегодня: 1


ГАЛКІН Кузьма Іванович

Народився 25 жовтня 1924 року в місті Хотині. Українець. Закінчив 7 класів. У серпні 1941 року в окупованому німецько-фашистськими військами Хотині створив підпільну комсомольську організацію. Підпільники збирали зброю, здійснювали диверсії і замахи на фашистських офіцерів, блокували дороги, вели агітацію проти окупантів, записували повідомлення Рад-Інформбюро про бойові дії радянських військ на фронтах і розповсюджували їх, виготовляли листівки. 1 травня 1942 року над містом підняли червоний прапор.

За доносом зрадника в серпні 1942 року підпільники були заарештовані. К. І. Галкін стійко вів себе на допитах. Після вироку військово-польового суду він і його спільники по підпільній роботі були 24 жовтня 1942 року розстріляні на Руському кладовищі в Чернівцях, де і поховані.

8 травня 1965 року К. І. Галкіну посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Нагороджений орденом Леніна. На будинку, де жив герой, встановлено меморіальну дошку. Кінотеатр в Хотині, вулиці в Чернівцях, Хотині і Новоселиці носять ім'я героя.