БОНДАРЕНКО ІВАН ІВАНОВИЧ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

визволення Чернівців, 29 березня, воїни-визволителі, освобождение Черновцов, 29 марта, воины-освободители Визволителі міста

Переглядів

За 30 дней: 83
Сегодня: 2


БОНДАРЕНКО Іван Іванович, полковник

Народився 22 лютого 1906 року в селі Заливані Балаклейського району Харківської області. Українець. У Радянській Армії - з 1928 року.

У 1933 році закінчив Ленінградську артилерійську школу, а в травні 1941 року - артилерійські курси удосконалення.

У Великій Вітчизняній війні почав брати участь з перших днів на річці Прут командиром артилерійського дивізіону. З 9 листопада 1941 року служив помічником начальника штабу з учбової частини штабу формування гвардійських мінометних частин. З жовтня 1942 року до кінця війни командував 79-м гвардійським мінометним полком ("катюш"). Бойове хрещення полк одержав в боях на Дону, знищивши 13 ворожих танків до роти піхоти і 2 мінометні батареї. Значні втрати наніс гітлерівцям під Сталінградом.

З червня 1943 року полк воював в складі 1-ї танкової армії, брав участь в усіх 11 операціях від Курської дуги через всю Україну до Берліна. Тільки на Курській дузі полк знищив 119 танків, 2 самохідні гармати, 4 бронетранспортери і 241 автомашину.

Під час Проскурівсько-Чернівецької наступальної операції полк під командуванням підполковника І.І. Бондаренка своїми залпами підтримував наступ до Дністра і Чернівців. Полк отримав почесне найменування — Чернівецький, і був нагороджений орденом Богдана Хмельницького 2-го ступеня.

Після війни командував мінометною бригадою, закінчив вищу офіцерську артилерійську школу і продовжував службу. Нагороджений 10 орденами. Полковник. Перебував в запасі з 1954 року. Жив в Ленінграді (нині Санкт-Петербург). Помер 22 січня 1986 року.