БОЙКО ІВАН НИКИФОРОВИЧ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

визволення Чернівців, 29 березня, воїни-визволителі, освобождение Черновцов, 29 марта, воины-освободители Визволителі міста

Переглядів

За 30 дней: 89
Сегодня: 1


БОЙКО Іван Никифорович, полковник

Народився 24 листопада 1910 року в селі Жорнищі Іллінецького району Вінницької області в селянській сім'ї. Українець. У Радянській Армії - з 1930 року. В 1936 році закінчив Ульяновську бронетанкову школу і Ленінградські бронетанкові курси - в 1939 році. В тому ж році брав участь у боях на Халхін-Голі. З 22 червня 1941 року - учасник Великої Вітчизняної війни. На Брянському, Калінінському, Воронезькому фронтах був заступником командира танкового батальйону, командував батальйоном і полком.

За уміле керівництво 69-м гвардійським танковим полком при звільненні і утриманні залізничного вузла і міста Козятина підполковнику Бойку 10 січня 1944 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

26 квітня 1944 року він нагороджений другою Золотою Зіркою за уміле командування 64-ою окремою гвардійською танковою бригадою 1-ї танкової армії 1-го Українського фронту при форсуванні рік Дністра і Прута, а також оволодіння містом Чернівцями. Бригада отримала почесне найменування Чернівецької. 12 серпня 1944 року присвоєно звання полковник.

Продовжував командувати бригадою до кінця війни. За участь в оволодінні столицею Німеччини бригада отримала друге почесне найменування - Берлінська.

В 1948 році закінчив академічні курси при військовій академії бронетанкових і механізованих військ і служив помічником командира стрілецького корпусу Далекосхідного військового округу.

З 1956 року в запасі. Жив в Києві. Нагороджений 9 орденами і багатьма медалями.

Бронзовий бюст встановлено в рідному селі, а меморіальну дошку - в Івано-Франківську. Його іменем названо вулиці в Києві, Чернівцях, Козятині. Почесний громадянин Чернівців.

Помер 12 травня 1975 року. Похований на Байковому кладовищі в Києві.