ЄВДОКИМЕНКО-РОТАРУ СОФІЯ МИХАЙЛІВНА, почесний громадянин

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

почесні громадяни Чернівців, почесний громадянин, почетные граждане Черновцов, почетный гражданин Почесні громадяни міста

Переглядів

За 30 дней: 60
Сегодня: 5


Звання "Почесний громадянин міста Чернівці" було присвоєно 22 вересня 1988 року на клопотання Чернівецької обласної філармонії та відділу культури міської ради народній артистці України, Молдови, СРСР, кавалеру ордена Дружби народів.

Народилась 7 серпня 1947 року в селі Маршинці Новоселицького району Чернівецької області в багатодітній сільській родині. Почала співати з другого класу в шкільному хорі, згодом у самодіяльному колективі Новоселицького районного будинку культури. Закінчила Чернівецьке музичне училище та диригентсько-хорове відділення Кишинівського інституту мистецтв в 1974 році.

Перший успіх та визнання глядачів були в 1964 році на республіканському фестивалі художньої творчості. В 1971 - 1975 роках працювала солісткою Чернівецької філармонії. З 1975 року - солістка Кримської філармонії. Міжнародний успіх та визнання прийшли до Софії на дев'ятому Всесвітньому фестивалі молоді й студентів у 1968 році, де стала лауреатом та отримала золоту медаль.

Лауреат міжнародного конкурсу естрадної пісні "Золотий Орфей" (Бургас, Болгарія, 1973) та "Бурштиновий соловей" (Сопот, Польща, 1974). Лауреат премії імені M. Островського та премії Ленінського комсомолу.

З 1976 року - народна артистка УРСР, з 1985 року - народна артистка Молдавської PCP, з 1988 року - народна артистка СРСР. Знялась у кількох кінофільмах.