КУШНИРЮК СЕРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

Буковинські чемпіони

Переглядів

За 30 дней: 58
Сегодня: 2


Заслужений майстер спорту з гандболу, чемпіон Олімпійських ігор.

Народився 15 березня 1956 року в селі Витилівка Кіцманського району Чернівецької області. Через рік сім'я переїхала до Чорткова Тернопільської області, куди батька направили на роботу. Але дитинство провів у бабусі у Витилівці і принципово вважає себе буковинцем.

У шкільні роки займався баскетболом та волейболом. Гандбольні перспективи першим примітив викладач фізвиховання Тернопільського педінституту Євген Марценюк. Переломним став 1973 рік, коли майбутній зірковий гандболіст поїхав до Львова подивитися Всесоюзні молодіжні ігри. Там доля звела із заслуженим тренером СРСР Семеном Полянським, який запропонував поїхати до Запоріжжя і випробувати себе у серйозному гандболі. Сергій Кушнирюк наважився на переїзд (хоча мав намір вступити до Чернівецького державного університету). З того ж року почав виступати на позиції лінійного у команді ЗІІ, а вже через три роки став олімпійським у Монреалі. Через рік виграв зі збірною СРСР молодіжний чемпіонат світу. А на Олімпіаді - 80 у Москві виборов "срібло". Чемпіон світу - 82, срібний призер чемпіонату світу - 78, володар Кубка світу, Суперкубка (1981, 1985 рр.). Дворазовий чемпіон СРСР, п'ятиразовий призер чемпіонату СРСР, переможець Спартакіади народів СРСР 1983 року, володар Кубка ІНР 1983 року. У складі збірної СРСР провів 249 матчів, закинув 294 м'ячі.

З 1984 року - на тренерській роботі. Був граючим тренером ЗІІ (Запоріжжя). Очолював кафедру спортивних ігор Запорізького державного університету. Наприкінці 90-х років працював тренером-консультантом збірної Узбекистану, ізраїльського клубу "Апоель-Рішон". Як наставник збірної України виводив команду до фінальної частини чемпіонату Європи.

Нагороджений двома медалями "За трудовое отличие".