КОБИЧИК ПЕТРО ДМИТРОВИЧ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

Буковинські чемпіони

Переглядів

За 30 дней: 91
Сегодня: 1


Арбітр національної категорії з футболу.

Народився 18 вересня 1945 року у місті Новоград-Волинському Житомирської області. Закінчив місцеву СШ № 3 та Івано-Франківський технікум фізичної культури. У Чернівцях - з 1968 року.

Спортом почав займатися з 6 класу. Відвідував одразу три секції - футбольну, волейбольну та баскетбольну. Згодом віддав перевагу футболу.

В юнацькому віці з командою "Авангард" (Новоград-Волинський) став чемпіоном Житомирщини і отримав І розряд, завдяки чому був призваний до спортивної роти. Під час служби в армії грав за збірну Львівського політучилища, з якою виграв Кубок мільйонів (або чемпіонат СРСР серед КФК) та посів З місце на першості Збройних сил СРСР. Один рік виступав у складі молодіжної збірної УРСР. Залучався до дублю СКА (Львів), був на оглядинах у львівських "Карпатах" та московському ЦСКА. Проте після армії все-таки віддав перевагу запрошенню від "Буковини", з якою розлучився лише у 1971-74 рр., коли захищав кольори "Спартака" (Івано-Франківськ). З "Буковиною" виборював 2 місце у II лізі, а зі "Спартаком" - 1 місце у II лізі.

У 1979 році працював заступником директора стадіону "Буковина", з 1980 по 1993 рр. - директором ДЮСШ "Буковина", у 1993 - 95 рр. - начальником команди "Буковина", у 1995 році - тренером "Буковини". З 1996 року - голова обласної федерації футболу. З 1981 року почав судити футбольні матчі чемпіонату області. Через рік став арбітром республіканської категорії, а у 1986 році - отримав Всесоюзну категорію, яка за незалежності перетворилася на національну. У вищій лізі СРСР як головний арбітр провів понад 40 матчів. Обслуговував міжнародні матчі єврокубків та серед збірних команд.

З 1995 року - інспектує матчі вищої ліги України. Тривалий час є головою експертної комісії ФФУ.