ЄГОРОВ АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

Буковинські чемпіони

Переглядів

За 30 дней: 62
Сегодня: 3


Заслужений тренер України зі стрільби з лука.

Народився 24 грудня 1949 року в місті Сколе Львівської області. Закінчив місцеву середню школу та Львівський державний інститут фізичної культури і спорту.

Спортом почав займатися у 1966 році. Перший вид - легка атлетика. До спортивної роти потрапив як легкоатлет. Біг у військовій формі та у чоботах 1 км за 2 хвилини 49 секунд. Служив у Посдамі.

З 1968 року перекваліфікувався на стрільбу з лука. Тренувався під керівництвом заслуженого тренера СРСР Миколи Калініченка. Через три роки виконав норматив майстра спорту.

Перший тренерський успіх пов'язаний з ім'ям Шаміля Ямбухтіна, якого тренував після інституту в Комунарську Львіської області. У 1978 році переїхав з тренером до Чернівців. Виконав норматив майстра спорту і виграв Всесоюзні шкільні змагання "Весняні канікули". Ще одна "рання" вихованка Марина Губиш стала переможницею юнацької першості СРСР.

На міжнародній арені серед вихованців Анатолія Єгорова першими відзначилися Ірина Ілащук (здобула три "золота" на юніорському чемпіонаті Європи) та тепер заслужений майстер спорту Тетяна Мунтян - дворазова чемпіонка світу в приміщенні, фіналістка Олімпіади-88 у Сеулі (4 місце у команді та 7 місце індивідуальне). Ще одна його вихованка Ліна Пачук-Герасименко (теж заслужений майстер спорту) ставала абсолютною чемпіонкою Європи, чемпіонкою світу в команді та олімпійською рекордсменкою.

У 1992 році очолював збірну Європи. У 1988-90 та 2001-02 роках - тренер збірної України, у 1992-97 роках - молодіжної збірної України.

У 1997-2000 роках - радник олімпійської збірної Польщі.

Дружина Наталя - заслужений тренер України зі стрільби з лука.

Неодноразовий чемпіон СРСР серед юніорів з бігу на середні дистанції.