ГЕРМАНЮК ЮЛІАН СТЕПАНОВИЧ

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

Буковинські чемпіони

Переглядів

За 30 дней: 84
Сегодня: 2


Заслужений тренер України з боротьби самбо, суддя міжнародної категорії з боротьби дзюдо. Народився 4 жовтня 1955 року в Чернівцях. Закінчив СШ № 1, Київські торговельно-економічний інститут та інститут фізивиховання. Боротьбою почав займатися у 1968 році під керівництвом Данила Тубеншлака. Тренувався також у В'ячеслава Плотнікова. Найбільші досягнення як спортсмена - чемпіон Центральної ради "Спартак", срібний призер чемпіонату ВДФСТ профспілок СРСР з боротьби самбо. У 1974 році став майстром спорту з боротьби самбо, а через рік - з боротьби дзюдо. Перший тренерський успіх пов'язаний з ім'ям Дмитра Полонського, який був призером чемпіонату України з боротьби самбо. На міжнародній арені "засвітився" вже як тренер тепер заслуженого майстра спорту Ольги Николайчук, яка неодноразово ставала призеркою чемпіонатів Європи та світу і двічі виборювала Кубок світу. Неодноразово піднімалася на п'єдестал пошани чемпіонатів Європи та світу і Ольга Панчук-Унгурян, яку Юліан тренував разом із Віктором Нагорняком. "Срібло" на юніорському чемпіонаті Європи здобула і Юлія Кочервей.

Паралельно з тренерською діяльністю давно успішно займається суддівством. З 1994 року - суддя національної категорії, а з 1998 року - арбітр міжнародної категорії з боротьби дзюдо. Судив Всесвітню універсіаду - 2003, Олімпійські ігри серед військових, чемпіонати Європи та світу серед юнаків, міжнародні турніри класу А.

Досі й сам підтримує форму, неодноразовий чемпіон України серед ветеранів. Протягом десяти років очолював обласну федерацію боротьби дзюдо і самбо.

Син Степан - майстер спорту з боротьби самбо.