ДР. БЕННО ШТРАУХЕР (1850 - 1940)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Відомий буковинський політик австро-румунської доби.

Ключові слова:

Видатні чернівчани

Переглядів

За 30 дней: 64
Сегодня: 1


З цим іменем тісно пов'язана історія нашого міста, не існує жодного видатного міського закладу, ніякого видатного творіння останніх трьох десятиліть XIX ст., в яких би Др. Штраухер не брав участі з особливою зацікавленістю, як ініціатор, творець і стійкий охоронець. Тут він, ще дуже молодий, був обраний до громадської ради, до місцевої ради культів, доклав усіх сил і своїх знань до служби місту і єврейству, заснував і створив заклади, які є для міста безумовною прикрасою. Звільнення від так званих об'єктів військової конструкції і військових ділянок землі в межах міста, як і розвиток незначних Чернівців до могутнього міста, в якому мешкаємо нині, це особливий твір Др. Штраухера. Його ініціативі, впертості та енергії завдячуємо вивільненню вказаних військових ділянок землі, на яких знаходяться нині будівлі, які є найкрасивішими місцями міста: спорудження палацу юстиції, дирекції фінансів, міського театру, головного вокзалу. Вирівнювання вулиць, розвиток міських шкіл, перша реорганізація міського магістрату, внутрішньої адміністрації міста, як і створення цілого ряду інших закладів, всі ці справи тісно зв'язані з іменем Доктора Штраухера. Вони забезпечуватимуть йому в громаді навіки почесну пам'ять. Міські представники нагородили Др. Штраухера іменуванням почесного громадянина міста.

Протягом 35 років Др. Штраухер стояв на службі єврейству, керівником у політичному житті, та в релігійній єврейській громаді Чернівців. В ній ввів реформи і провів заходи, на які дивляться з задоволенням і гордістю не тільки євреї нашого міста, але й єврейство загалом.

Національний єврейський дім, монументальна будівля імпозантної конструкції, є його праця; єврейська лікарня, притулок для бідних, притулок для сиріт, реконструкція і розвиток так званих ритуальних купелей, відповідних сучасним вимогам боєнь, вирівнювання єврейського кладовища, спорудження і розбудова молільних будинків та інші, все це є твори, яким завдячуємо його ініціативі. Поряд із цим усім Др. Штраухером була заснована внутрішня адміністрація єврейської громади.

У галузі милосердя він також створив незмірно багато.

Заслуги його визнавали не лише євреї - мешканці міста, але й усе населення через обрання його в різні законні органи. Др. Штраухер мав, поряд з чином комунального радника, і звання депутата ландтагу, радника крайового комітету і депутата австрійського парламенту. Там він першим з парламентаріїв світу підняв голос за справедливі вимоги євреїв. В роках 1905 - 1906 був Др. Штраухер і членом австрійської делегації, яка займалася зовнішніми справами Австро-Угорщини.

Др. Штраухер був головою національного єврейського товариства і як керівник єврейства міста представляв його в румунському парламенті, також очолював релігійну общину, якої був довіреним керівником.