КРИЖАНІВСЬКИЙ БОГДАН ВОЛОДИМИРОВИЧ (1894 — 1955)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Видатний український композитор і диригент. Був художнім керівником, диригентом і водночас директором філармонії. Організовував в місті симфонічний оркестр, хореографічний ансамбль.

Ключові слова:

Алея зірок

Переглядів

За 30 дней: 54
Сегодня: 1


Видатний український композитор і диригент. Народився у 1894 р. у Львові. Закінчив Львівський музичний інститут по класу фортепіано. Далі навчався у Відні у музичній академії. Згодом повернувся до Львова. Працював також у Вінниці, Харкові, Чернігові. Це була робота і в театрах, і в початковій музичній школі, і керування церковним хором. В 1930 р. очолював 1-й український театр музичної комедії у Харкові, потім працював на Донбасі.

Був одним із фундаторів, а також диригентом і композитором Київського національного театру ім. І. Франка, завідував музичною частиною Львівського театру ім. М. Заньковецької, був організатором і диригентом хорової капели ім. М. Леонтовича, завідуючим і диригентом столичного театру "Березіль", організатором і головним диригентом першого Українського театру музичної комедії.

Після війни переїхав до Чернівців. Став художнім керівником, диригентом і водночас директором філармонії. Організовував в місті симфонічний оркестр, хореографічний ансамбль. Закінчив роботу над великим симфонічним твором, в основі якого - "Данило Галицький" Бажана. У 1946 р. став директором Чернівецького музучилища. Активно співпрацював з театром О. Кобилянської. Є автором музики до 150 вистав, до багатьох кіножурналів, художніх фільмів. Його удостоєно звання "Заслужений артист УРСР".

Автор 2 симфоній, 5 оперет і музичних комедій, музики до 150 театральних вистав, 40 романсів, 20 хорів, безлічі інструментальних творів.

Але життя вносило свої жорстокі корективи. Репресивна машина молола людські долі, Крижанівського звинуватили у націоналізмі, виключили з партії, позбавили звання заслуженого артиста, змусили піти з роботи. Далі було ще жахливіше - зрада тих, кому довіряв.

Помер 20 квітня 1955 року.