ВОРОБКЕВИЧ СИДІР ІВАНОВИЧ (1836 — 1903)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Великий митець, письменник, композитор, фольклорист, журналіст, видавець, педагог, організатор культурно-просвітніх товариств. Сприяв духовному пробудженню буковинських українців.

Ключові слова:

Алея зірок

Переглядів

За 30 дней: 64
Сегодня: 3


(Данило Млака) прийшов у рідну культуру з Буковини на початку 60-х років XIX сторіччя, щоб, ставши поряд з Ю. Федьковичем, своїм земляком і однодумцем, проспівати ранкову пісню духовного пробудження буковинських українців, заявити про них світові. Письменник, композитор, фольклорист, журналіст, видавець, педагог, організатор культурно-просвітніх товариств.

Народився Сидір Іванович Воробкевич 17 травня 1836 р. в м. Чернівцях. Залишившись у дитинстві круглим сиротою, виховувався дідом і бабою в містечку Кіцмань. Після закінчення Кіцманської тривіальної школи, навчався у Чернівецькій гімназії, духовній семінарії, удосконалював свої знання у Віденській консерваторії. Був одним із засновників громадсько-культурного товариства "Руська бесіда", видавцем літературного альманаху "Руська хата".

Воробкевич залишив велику мистецьку спадщину. Поетичний його доробок налічує понад тисячу ліричних, епічних та ліро-епічних творів. Митець написав кілька десятків оповідань, повістей, нарисів, гуморесок. Великого значення він надавав розвиткові українського театру. Ним було написано 18 драм і оперет. Сидір Воробкевич написав і видав кілька оригінальних посібників з музики та співу. Він створив музику на власні тексти та твори класиків української літератури. Виховав чимало талановитих музикантів.

Своїм палким словом, наснаженим великою любов'ю до рідного народу, буковинський жайворонок, за визначенням І.Я. Франка, "вірно і непохитно" служив загальнолюдським ідеалам добра, справедливості й братерства. Цим забезпечив собі любов, шану й визнання читачів на довгі роки.

Помер Сидір Воробкевич 18 вересня 1903 р. у Чернівцях, похований на міському кладовищі.