ЗАТУЛОВСЬКИЙ ЛЕОНІД БОРИСОВИЧ (1935)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Професійний педагог, талановитий композитор, диригент. Організатор першого на Буковині самодіяльного естрадного ансамблю «Юність». Засновник ансамблю “Черемош” Чернівецької обласної філармонії та естрадно-симфонічного оркестру.

Ключові слова:

Алея зірок

Переглядів

За 30 дней: 68
Сегодня: 3


Заслужений діяч мистецтв України. Народився 1 вересня 1935 р. в м. Біла Церква в сім'ї військовослужбовця. З 1944 року постійно проживає в м. Чернівці.

В 1955 р. по закінченні Чернівецького музичного училища, - викладач по класу духових інструментів, диригент духового оркестру, соліст оркестру. Леонід Затуловський бере активну участь у розвитку на Буковині духової, естрадної та симфонічної музики.

Леонід Затуловський - організатор першого на Буковині самодіяльного естрадного ансамблю "Юність" з 1967 р. - ансамбль "Орбіта" при Чернівецькому обласному Будинку вчителя, засновник ансамблю "Черемош" Чернівецької обласної філармонії та естрадно-симфонічного оркестру Чернівецького обласного об'єднання музичних ансамблів.

У творчому доробку композитора Леоніда Затуловського: симфонічна поема "Буковина", "Буковинські рапсодії" №1 - 3 для симфонічного оркестру, кантата "Пам'ять" для солістів, хору і симфонічного оркестру, ряд п'єс для симфонічного, камерного, духового, народного і естрадно-симфонічного оркестрів. Серед його творів справжньою перлиною є сюїта "Блукаючі зірки", яка виконувалась у філармонії Нью-Йорку камерним оркестром "Найяни" під диригуванням Ю. Вельдмана, музика до чотирьох спектаклів, в т.ч. до трьох спектаклів заслуженої артистки України Сіді Таль, цикл прелюдій "Дитячий альбом" концертні програми (зокрема для народного артиста України Яна Табачника), близько 80 естрадних пісень. З них найбільшу популярність здобули "Забудь печаль" - у виконанні В. Зінкевича, "Чарівне танго" - у виконанні Л. Сандулеси та ін., а також багато високопрофесійних аранжувань фольклорних творів. Твори Леоніда Затуловського виконувались у концертних залах світу. Вони видані в друкованих збірках, записані на платівках.

Учні Леоніда Затуловського викладають у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, є професійними музикантами-виконавцями і диригентами.

Л. Затуловський є лауреатом Республіканського конкурсу молодіжної пісні, лауреатом Республіканського конкурсу народної творчості, лауреатом Міжнародної премії ім. Сіді Таль.