ІВАСЮК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ (1949 — 1979)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Працював у жанрі інструментальної музики, був також талановитим поетом і художником. Його життя - це згусток неймовірного таланту, величезної працьовитості і високої моральності.

Ключові слова:

Алея зірок

Переглядів

За 30 дней: 74
Сегодня: 2


ІВАСЮК ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ

Український композитор Володимир Івасюк народився в м. Кіцмань Чернівецької області 4 березня 1949 року. Там закінчив середню й музичну школи.

Видатні здібності до музики проявив дуже рано, спочатку як скрипаль, що дозволило йому деякий час навчатися в Київській школі для обдарованих дітей, а з 14 років - як композитор.

Вже в юному віці він переміг у обласному конкурсі на кращу пісню, написавши на вірші В. Миколайчука твір "Відлітали журавлі".

Талант Володимира Івасюка з найбільшою силою проявився в 1970-1975 роках, коли він написав найкращі свої пісні.

13 вересня 1970 року з Театральної площі Чернівців у телепередачі "Камертон доброго настрою" вперше прозвучала пісня "Червона рута", якій судилося прославити і молодого композитора, і безперечно, всю українську естрадну музику, бо "Червону руту" виконували і кращі співаки тодішнього Радянського Союзу та інших країн, і співали на всіх широтах та меридіанах люди всіх національностей, на просторах від Карпат і до Курильських островів. Співали й розуміли без перекладу.

Професійні якості Івасюка-композитора та його небуденний талант проявився у таких творах, як "Балада про мальви", "Балада про дві скрипки", "Пісня про тебе", "У долі своя весна" й багато інших, які й сьогодні займають високі місця в хіт-парадах української пісні. Шедевром пісенної творчості Володимира Івасюка, в якому він випередив свій час, вважають "Літо пізніх жоржин", й сьогодні залишається перлиною сучасної пісні. Володимир Івасюк працював у жанрі інструментальної музики, був також талановитим поетом і художником. Його життя - це згусток неймовірного таланту, величезної працьовитості й високої моральності.

Композитор загинув у травні 1979 року. Його музика живе в наших серцях.