ДВОРСЬКИЙ ПАВЛО АНАНІЙОВИЧ (1953)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Опис діяльності:

Тонкий лірик з ніжною і трепетною душею, його зворушливий, гарний голос полонить не тільки молодь, але й людей похилого віку.

Ключові слова:

Алея зірок

Переглядів

За 30 дней: 60
Сегодня: 2


ДВОРСЬКИЙ ПАВЛО АНАНІЙОВИЧ

Народився 1 лютого 1953 року в селі Ленківці Кельменецького району Чернівецької області. Закінчив Чернівецьке музичне училище та Львівську державну консерваторію.

З учнівської парти, захоплюючись пісенною творчістю, Павло Дворський постійно бере участь у концертах, оглядах художньої самодіяльності та фестивалях, де отримує визнання глядачів і журі.

З 1976 року Павло Дворський працює солістом вокально-інструментального ансамблю "Смерічка" Чернівецької обласної філармонії, з яким більше 20 років несе українську пісню в духовне збагачення народу.

За значний особистий внесок у розвиток української культури, високу професійну майстерність в 1990 році П. Дворському присвоєно звання "Заслужений артист України", а в 1994 році "Народний артист України".

Його зворушливий, гарний голос полонить не тільки молодь, але й людей похилого віку; це засвідчили і авторські концерти "Горнусь до тебе, Україно", які відбулись у жовтні 1994 року на сцені державного Палацу культури "Україна" та у вересні 1996 року в м. Кельменцях на Батьківщині співака.

Радіо, телебачення та концертні зали щоднини несуть нам чарівну музику Павла Дворського, яка розбуджує високі почуття радості, доброти і людяності, засіваючи духовний світ красою української землі всього сущого на ній. Вона завоювала обидві Америки, далеку Австралію, кожну європейську країну, де гастролював автор-виконавець.

Тонкий лірик з ніжною і трепетною душею, Народний артист України Павло Дворський одразу перетворюється на трибуна та публіциста, коли потрібно сказати слова на захист незалежності рідної Вітчизни. Його заклик "Стати в коло" задля соборності й майбутнього України вже став крилатим. А його пісні "Горнусь до тебе, Україно", "Будуймо і храм", "Гетьмани України" говорять про те, що ці пісні написані не на день, а на віки.

Враховуючи велику багаторічну творчу роботу по духовному збагаченню населення України піснями нової доби, трудовий колектив Чернівецької обласної філармонії рішенням зборів від З0 вересня 1996 року подає автора-виконавця Чернівецької обласної філармонії Народного артиста України Павла Дворського на присудження йому Державної премії ім. Т. Шевченка в галузі мистецтва за період творчої діяльності 1976-1996 років.