КАСПРУК ПАВЛО МИХАЙЛОВИЧ (1985 — 1991)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

бургомістр, бургомістри Чернівців, примар, примари Чернівців, бургомістри Буковини Бургомістри

Переглядів

За 30 дней: 63
Сегодня: 1


бургомістр Каспрук Павло Михайлович бургомистр Каспрук Павел Михайлович фото портретНапевне, чернівчанам найбільше запам'ятався міський голова Павло Каспрук, який намагався діяти в інтересах чернівчан. Хоча народився він у 1940 р. на Вінниччині (с. Ракова Томашпільського району), значна частина його свідомого життя пройшла в Чернівцях. У 1963-1967 рр. навчався на біологічному факультеті Чернівецького державного університету, а далі перебував на партійній роботі, і у 1980-1985 рр. був другим секретарем Чернівецького міськкому КПУ.

11 березня 1985 р. його було обрано головою виконкому Чернівецької міської ради народних депутатів, а з грудня 1990 р. - головою міської ради та її виконкому. Обирався депутатом міської та обласної рад народних депутатів, був членом облвиконкому, нагороджений медалями. За його урядування в місті йшли процеси демократизації суспільного життя, почала складатися багатопартійна система.

Налагоджувалися і взаємовигідні контакти та побратимські відносини з містами інших країн, в т.ч. із Солт-Лейк-Сіті. У вересні 1989 р. в місті пройшов перший республіканський фестиваль української сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".

Помер 27 лютого 1991 р. Його іменем названо одну із вулиць міста. 17 березня 1992 р. посмертно Павлу Каспруку присвоєно звання "Почесний громадянин міста Чернівців".