ГЕОРГЕ ШАНДРУ (1918 — 1919, 1920 — 1922)

0
Адреса: ,

Рубрики:

Ключові слова:

бургомістр, бургомістри Чернівців, примар, примари Чернівців, бургомістри Буковини Бургомістри

Переглядів

За 30 дней: 69
Сегодня: 5


бургомістр Георге Шандру бургомистр Георге Шандру фото портретУ червні 1916 р. росіяни втретє зайняли місто. М. Краль залишив у місті "провізоричне представництво" на чолі зі священиком церкви Св. Параскеви Георге Шандру. Після кількох днів урядування, зайнятий церковними справами Георге Шандру, відмовився на користь барона Штефана фон Мікулі, якого на цій посаді пізніше змінив Никанор Маковей, колишній заступник старости Гура-Гуморського повіту.

Від січня і до квітня 1917 р. міським головою був Роберт Вітек, на зміну якому призначено Георге Шандру.

Хоча голови міські досить часто мінялися, магістрат все ж намагався вирішувати складні питання забезпечення діяльності комунальних підприємств, перш за все, електростанції, водогону, трамваю. По змозі міська влада робила спроби забезпечити чернівчан провіантом та дровами.

З серпня 1917 р. в Чернівцях відновлюється влада Австро-Угорщини. До міста повернувся урядовий комісар М. Краль, якого у жовтні 1917 р. на цьому посту-змінив А. Мінкуш (1917-1918 рр.). В часі розпаду Австро-Угорщини, у листопаді 1918 р., Чернівці були проголошені Українсько-Румунським кондомініумом. Комісаром міста тоді було призначено лідера українських соціал-демократів Буковини Осипа Безпалка. Його завданням був контроль за діяльністю міського голови та магістрату. Проте діяльність українського комісара тривала з 6 по 11 листопада 1918 р.

У листопаді 1918 р. збройні сили Румунії окупували Буковину. 28 листопада 1918 р. Генеральний конгрес Буковини проголосив про “возз'єднання Буковини з королівством Румунії на вічні часи”. З0 грудня 1918 р. король Фердинанд І підписав декретозакон про об'єднання Буковини з Румунією. В цей час в місті від керівництва магістратом було усунуто А. фон Мінкуша та призначено на його місце Георге Шандру.

Перший чернівецький примар (міський голова) був добре відомий всім городянам як особа, що завоювала симпатії представників усіх націй у місті. Це особливо проявилося у його доброму ставленні до людей в роки Першої світової війни, особливо під час російських інвазій. Будучи головою міста, він допомагав кожному в міру своїх сил.

Після приєднання Буковини до Румунії радний консисторії чудово керував містом і пішов у відставку за свого поста після відставки уряду А. Авереску. Загалом Г. Шандру обіймав посаду примара у 1918-1919 та 1920-1922 рр.