ЯКОБ ФОН ПЕТРОВИЧ (1864 — 1866)

0

Ключові слова:

бургомістр, бургомістри Чернівців, примар, примари Чернівців, бургомістри Буковини Бургомістри Видатні чернівчани

Переглядів

За 30 дней: 77
Сегодня: 2


 

бургомістр Якоб фон Петрович бургомистр Якоб фон Петрович фото портретПершим автономним бургомістром Чернівців обрали Якоба рицаря фон Петровича (1864-1866 рр.). Народився майбутній бургомістр 24 липня 1815 р. в с. Боссанче. Початкову освіту здобув у батьківському домі та в початковій школі м. Сучава.

Багато сил та уваги приділяв батьківському маєтку, а після одруження з Антонією фон Мікулі - також і маєтку у с. Веренчанка. Підприємливість, застосування винаходів, практичне використання знань досить швидко перетворили маєток у Веренчанці на прибутковий і зробили Якоба фон Петровича відомим в краї.

У 1864 р. Якоб фон Петрович обраний до громадської ради, а 13 жовтня того ж року він став бургомістром Чернівців. За правління Якоба фон Петровича було розширено та покращено вуличну мережу міста, створено міську пожежну охорону, реорганізовано магістрат, таємну поліцію та поліцію моралі. Разом з тим, урядування цього бургомістра припало на період лихоліть. Недорід 1864 та неврожай 1865 pp. змушували селян шукати у місті порятунку від голодної смерті. Разом із ними у місті поширилася епідемія тифу та холери і протягом 1868 р. в місті померло 2262 особи. Магістрат робив усе можливе для врятування населення міста від вимирання. Було створено мережу шпиталів, налагоджено поховання померлих у спеціально відведених місцях, вишукувалися кошти для закупівлі продуктів харчування.

Така напружена робота виснажила сили Якоба фон Петровича і він змушений був відмовитися від переобрання на другий термін. Склавши із себе повноваження бургомістра, Я. фон Петрович побажав своєму наступнику працювати на користь міста. У 1868 р. Якоб фон Петрович був нагороджений орденом "Залізної Корони" ІІІ-го ступеня. Помер Якоб фон Петрович 1 листопада 1869 р. і був похований на християнському цвинтарі міста.